למי מתאימים אימוני קואצ’ינג

תמונה של מעיין יושבת

אם אתם קוראים את השורות האלו, ייתכן שאתם תוהים האם תהליך עם מאמן אישי מתאים גם לכם. ובכן, לאורך השנים עברו אצלנו בוולספרינג מתאמנות ומתאמנים רבים, מכל המגזרים, מכל הגילאים ועם קשת רחבה מאוד של רצונות, חלומות ומטרות. אנו יודעים שזוהי אמירה מאוד נרחבת ולכן במאמר הבא נביא מספר דוגמאות למצבים ויעדים שבהם המאמנים האישיים שלנו יכולים להיות לעזר רב.

מספר מילים כלליות לפני הדוגמאות

באופן כללי ניתן לומר כי תהליך אימון אישי מתאים ומיועד לכל גבר ואישה המעוניינים לשפר את הרווחה הפנימית והחיצונית, להיזכר במצב הטבעי והבריא, ולהשיב לקדמת הבמה את הרצונות האמיתיים. נכון, קשה למצוא אדם שאינו מעוניין בדברים הללו, ובדיוק מהסיבה הזו הקואוצ’ינג נעשה כה פופולארי במהלך העשורים האחרונים.

אבל יותר מכך, כיום אנשים מבינים יותר מתמיד שעל מנת להתחבר אל השאיפות העמוקות, ולהגשים את החיים שהם באמת רוצים לחיות, עליהם להכיר את הרגשות, ההתנהגויות והמחשבות, את הדפוסים שנמצאים אי שם ברקע ומפעילים אותנו. כך, בליווי הקואוצ’ר, ניתן להשיב את השליטה והבחירה, להיות יותר ממוקדים ואפקטיביים, להציב מטרות ולהגשים אותן, וליהנות מהפחתת מתחים, תסכולים והמעגל השלילי הנלווה אליהם.

תכל’ס – למי קואוצ’ינג מתאים?

האימונים מתאימים לאנשים החשים שברצונם להתקדם עוד שלב בחייהם, להפיק יותר, לחיות במלוא הפוטנציאל איתו הם באו לעולם. אנשים שהתקשו עד היום למלא אחר מטרות חייהם. המטרה עשויה להיות בתחום פיתוח הקריירה, שאיפה להרוויח יותר, להרחיב את ביטוי היכולות והכישורים בעולם, לשפר את מערכות היחסים, וכן הלאה.

אכן, האימונים מתאימים לכל אדם המעוניין להשיג יותר בהירות ומיקוד, הן לגבי יעדיו בחיים והן לגבי מה שמפעיל אותו או מעכב אותו. למשל, האימונים יכולים להועיל מאוד לאנשים המתמודדים עם פחדים במישור האישי, קושי לשווק את עצמם לעולם, פחד לעמוד בפני קהל, פחד מפני ‘כישלון’, וכדומה. לא פעם, חוויות קטנות עד גדולות של החיים ממשיכות ללוות אותנו, לחסום את האנרגיות היצירתיות ואת התעוזה, ומקשות מאוד על התפתחות וגדילה. על כן, העבודה עם קואוצ’ר יכולה להתאים ולהועיל מאוד לכל מי שמעוניין לשפר את הביטחון העצמי, ולהיווכח שהוא מסוגל להתמודד עם אתגרים הנראים לכאורה כמכשולים גדולים.

בניית החוסן הנפשי, זיהוי השאיפות העמוקות והערכים החשובים, הגדרת המטרות והתגברות על חסימות, מהווים חלק משמעותי מהקואוצ’ינג. ולצד זאת, האימונים מיועדים להשגת יעדים פרקטיים מאוד. לדוגמא, הם מתאימים לאנשים המעוניינים להגיע לעצמאות תעסוקתית ולביטחון ברמה הכלכלית, בין אם של האדם היחיד או של המשפחה בכללותה. הם גם מתאימים לאנשים שכבר מצויים בשלבי הקריירה השונים, או בעלי עסקים, המעוניינים לשלב ולאזן בצורה המתאימה להם בין חיי המשפחה והקריירה.

אכן, קואוצ’ינג מתאים גם למטרות במישור האישי. למשל, הוא יכול להתאים לאנשים המחפשים את בן הזוג המתאים להם, אך מסיבה זו או אחרת אינם מצליחים בכך. כמו כן, האימון יכול לסייע לאנשים המעוניינים לשפר ולחזק את מערכות היחסים העסקיות או האישיות שלהם, אך מרגישים שכישורי התקשורת שלהם אינם מספקים.

מלבד זאת, האימונים מתאימים לאנשים המעוניינים לבצע שינוי משמעותי בחיים האישיים או העסקיים. למשל, פתיחה של עסק או הקמת מיזם חדש, שינוי מקצוע או מקום תעסוקה, שינוי באורח החיים לכיוון יותר מהנה ומצמיח, או כל צעד אחר שהינו בגדר יציאה מהשגרה המוכרת ופריצה של גבולות.

למי עוד אימוני קואוצ’ינג מתאימים

לא ניתן לסקור במאמר אחד את כל המגוון הרחב של האנשים והמטרות שאימוני הקואצינג יכולים לקדם. לכן, לצד הדוגמאות שהובאו לעיל יש עוד רבות אחרות, ואם אינכם בטוחים שהאימונים מתאימים לכם, תמיד תוכלו לפנות ולהתייעץ איתנו.

תמונת פרופיל של מעיין בן-ציון

מעיין בן-ציון

בגיל 32, חלה בחיי נקודת מפנה משמעותית, משפחתי ואני חווינו משבר גדול כשבתי בת ה-3 חלתה בלוקמיה.
מצאתי את עצמי רוב הזמן בבית החולים, בזמן שבבית חיכתה לי עוד תינוקת בת שנה וחצי שהיתה גם היא זקוקה לאמא.
אחרי תקופה ארוכה ומתישה נעשה עמנו חסד וזכינו בחיים. הבת שלי כיום בת 21 בריאה ומאושרת.
המשבר הזה הכריח אותי להסתכל מנקודת מבט שונה על החיים ולבחור בדרך אחרת, להיפתח לשאלות שלא העזתי לשאול את עצמי קודם.
כחלק מהתהליך, עזבתי את עבודתי כעו”ד והתחלתי ללמוד אימון. הלב שלי לאט לאט חזר לפעום.

Be The First To Know

אם בא לך לקבל עוד קצת ערך, אפשר להניח כאן את המייל שלך ובכך לקבל מאיתנו, בתדירות נעימה, מיילים עם מסרים מטעם בית הספר לאימון שלנו. ממליצים לא לפספס את ההזדמנות לגדילה והתפתחות, כי זה יכול לקרות בכל רגע, כל זמן, כל דקה.
מבטיחים לא להציק :)